#32 Fuerteventura - Laguna Sotavento i plaża Costa Calma

Lato w pełni, więc dzisiaj zabieram was z powrotem na Fuerteventura do przepięknej laguny Sotavento i naszej plaży nieopodal domków - Costa Calma.

Laguna Sotavento 

Plaża Sotavento wywarła na nas niesamowite wrażenie, jest położona od centum Costa Calma jakieś 30 minut i rozciąga się na około 6 km długości. Wysokośc wody w lagunie zależy od faz księżyca - my trafiliśmy na prawie całkowite zalanie obszaru - w niektóre dni laguna jest całkowicie sucha. Laguna jest rezerwatem przyrody, co wpływa na małe zabudowanie tamtejszego terenu - w okolicy można zobaczyć nieliczne hotele. Sotavento to idealne miejsce do nauki Kitesurfingu i Windsurfingu - na miejscu możecie zauważyć znaki, które ograniczają konkretne obszary (tzw. "zone") - jedne są przeznaczone dla plażowiczów - inne dla ulubieńców sportów wodnych.


Playa de Costa Calma


Wybierając nasze miejsce pobytu na wyspie, kierowałam się najbliższą okolicą - w tym plażą (chociaż cały wyjazd po raz pierwszy mieliśmy zaplanowany aktywnie). Plaża Costa Calma to chyba jedna z najładniejszych - nie dzikich - plaż na Fuerteventura - ku naszej uciesze mieliśmy do niej niecałe 2 minuty. Jeśli ktoś zastanawia się nad miejscowością pobytu to z całego serca polecam Costa Calma - naszym zdaniem nie mogliśmy lepiej trafić.

Polecam inne posty dotyczące Fuerteventura:
- Wydmy Corralejo
- La Pared i El Cotilio
- Playa de Cofete


3 komentarze:

Copyright © 2016 Ona wie lepiej! , Blogger