#36 NY from the top - Empire state building vs. Top of the Rock - Rockefeller Center

New York Empire state building

Dzisiaj wracamy z kolejna relacją. Tym razem z USA. 2 lata temu kiedy zwiedzałam NY przy okazji podróży służbowej nie myślałam, że jeszcze do niego wrócę - a na pewno nie myślałam, że wrócę tak szybko. Tym razem wróciłam do niego z mężem i to na dłużej.

Szykujcie się na kilka następnych postów z dużą ilością fotografii. Zaczynamy od widoku z góry. Poniżej fotorelacja widoków z 2 budynków: Empire State building za dnia i Rockefeller Center wieczorem. Który lepszy? Oceńcie sami :)

Empire State Building

Taras widokowy znajduje się na 86 piętrze i jest totalnie cudowny. Od początku wiedziałam,że będąc w NY muszę zobaczyć go zarówno z Empire State Building jak i z Rockeffeler Center. Zdecydowaliśmy, że na Empire pójdziemy za dnia. W internecie znajdziecie dużo opisów porównujących te dwa widoki oraz informacji, który lepiej wybrać - moim zdaniem pomimo podobieństwa są one różne i każdy jest wart zobaczenia. 

Nowy Jork widokNowy York
Nowy Jork
Mowy Jork Selfie
Nowy Jork widok
Nowy Jork widok
Nowy Jork widok

Nowy Jork
NY, Empire state building

Top of the Rock - Rockefeller Center

To już mój drugi wjazd na taras Top of the Rock - i drugi raz pełen wrażeń. Widok jest nie do opisania i nie do zapomnienia - i zdjęcia tylko w połowie oddają to co widzimy na własne oczy. Top of the Rock zaczynamy z niższego piętra, niż Empire state building, ale przewagą tego widoku jest taki, że możemy go zobaczyć z 3 poziomów - pierwszy na który zawożą nas widny, drugi schody ruchome i ostatni na który wychodzimy po schodach. Kolejnym plusem Top  of the rock jest widok na Empire state building:)

Nowy Jork
Nowy Jork

Rockefeller center
Rockefeller Center
Rockefeller Center
Rockefeller Center
Rockefeller Center
Rockefeller Center
Rockefeller Center

2 komentarze:

  1. Love it!
    Oba widoki !

    OdpowiedzUsuń
  2. Choć umarłabym tam na górze ze strachu to widoki powalają. Oba! I dniem i nocą :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ona wie lepiej! , Blogger