#37 New York Brooklyn Bridge and Manhattan view

Empire state building
Lato w pełni, więc zapraszam Was do kolejnego zwiedzania - dzisiaj przejdziemy Mostem Brooklińskim, posiedzimy w Dumbo Park i popatrzymy na piękny Manhattan.

Brooklyn Bridge

Chyba każdy o nim słyszał i widział w nie jednym filmie. Łączy dwie nowojorskie dzielnice - Manahattan i Brooklyn, jest jednym z najstarszych mostów wiszących na świecie. Ciekawa konstrukcja i piękne widoki sprawiają, że spacer tym mostem to czysta przyjemność. Osobiście bardzo spodobało mi się to, że część dla pieszych jest totalnie odgrodzona od samochodów i można je obserwować z góry.
Most Brookliński
Brooklyn Bridge Manhattan
Most BrooklińskiMost Brookliński
Most Brookliński
Manhattan
Statua Wolności
Manhatta
Manhatttan
Manhattan


Brooklyn BridgeDumbo / Brooklyn Bridge Park

Nie tylko sam most jest godny uwagi - okolica wokół  niego / pod nim jest idealna na odpoczynek. To tutaj możesz sobie odpocząć na trawie i odetchnąć rozkoszując się widokiem na słodki Manhattan. To po tej stronie mostu też znajduje się ulica, na której jest słynny punkt widokowy na Manhattan Bridge - tak to mowa o Washington Street. 


Manhattan Bridge
Manhattan Bridge
Manhattan Bridge
Manhattan Bridge
Manhattan bridge
Dumbo Park
Dumbo
Dumbo
Dumbo
Brooklyn Bridge Park
Brooklyn Bridge Park
Manhattan
Manhattan Bridge
Manhattan

Brooklyn Bridge at night

Na koniec kilka fotografii po zachodzie słońca. Dwa razy próbowaliśmy dojechać na zachód i dwa razy polegliśmy. Nie mogę sobie wybaczyć, że nie byliśmy po tej stronie mostu podczas zachodu - ale z drugiej strony jest po co wrócić do NY :)

NY at night
Brooklyn Bridge park at nightBrooklyn bridge park at night


1 komentarz:

  1. Łaaaał, jak pięknie! Nowy Jork to jedno z moich marzeń i jestem pewna, że kiedyś tam trafię. Zdjęcia świetne robicie, oddają ten klimat, który znam z filmów, a jednak przybliżają amerykański świat bardziej, jakość tak autentyczniej :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ona wie lepiej! , Blogger